Żarówki LED, zewnętrzne i wewnętrzne to inwestycja na następne lata.

Niewiele ludzi wie, jakie znaczenie na naszą aktywność ma energia słoneczna. Nasz biorytm jest w dużej mierze od niego zależny. Jeśli światła jest za mało to organizm produkuje za mało witaminy D, spada koncentracja, pojawia się senność a przy długotrwałych okresach, może pojawić się apatia. Zimą i jesienią kiedy mamy niedobór słońca, szczególnie ważny jest prawidłowy dobór oświetlenia.
żarówki led
Dziennikarz: US CPSC
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Nic tak dobrze nie wpływa na nasze samopoczucie, w długie jesienne wieczory jak przyjazne delikatne źródło światła, które musi nam przez jakiś okres zastąpić promienie słoneczne. Mieszkanie składa się z kilku różnych pomieszczeń. Każde z nich wymaga odmiennego typu oświetlenia.

Może któryś komentarz ze strony Cię zainspirował? Masz ochotę na niego odpowiedzieć? Nakłaniamy Cię do tego gorąco. Czekamy na Ciebie!Przy projektowaniu dobrego oświetlenia, nie wolno zapominać, że przede wszystkim jego zabarwienie może nas zrelaksować albo możemy czuć się poddenerwowani. W przypadku tradycyjnego oświetlenia, dobór barwy jest trudny a w konsekwencji raczej niewykonalny. W przypadku oświetlenia LED nie ma z tym problemu.

Kolejne tematy

Inwestycja w oświetlenie LED to najkorzystniejszy obecnie wybór. Sprawdź czemu diody LED sprawdzają się w każdym pomieszczeniu

żarówka
Dziennikarz: Jaroslav Dvorský
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Niektórzy mogą domniemywać, iż inwestycja w lampy LED jest niezbyt warta swojej ceny, tym bardziej lampy sufitowe LED. To prawda, że te lampy nie są jakieś tanie, lecz przecież za jakość czasami powinniśmy zapłacić. Co więcej, jest coś, co sprawia, że dioda elektroluminescencyjna (czyli LED) jest inna, lepsza od normalnego systemu oświetlenia. To obietnica, to pozytywy, to wreszcie realna jakość. Przekonaj się dlaczego.


Lampy LED wcześniej służyły zasadniczo jako lampy sygnałowe np. w migaczach lub [klimi - warszawa] ostrzegawcze w różnorakiego rodzaju sprzętach elektronicznych. Odkąd skonstruowano żarówki LED z białym światłem rozpoczęto je stosować do oświetlenia mieszkań.

żarówki LED
Dziennikarz: US CPSC
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Dzisiaj lampy z białymi żarówkami LED produkowane są według ilości lumenów i ciepłoty barwy światła: biała ciepła – oświetlenie podobne do emitowanego przez dawne żarówki, biała neutralna – podająca jaskrawe światło najczęściej spotykana w sklepach wielkopowierzchniowych. Trzeci typ, to żarówka LED o kolorze światła dziennego tzw. błękitna chłodna, współgrająca z współczesnym wystrojem, z przewagą metalu, szkła i kamienia.

Oświetlenie LED to przede wszystkim oszczędny i równocześnie luksusowy substytut starego systemu oświetlenia. Ich niepodważalną dobrą stroną, jest niewielki pobór energii oraz minimalne emitowanie energii cieplnej, jak również duża wytrzymałość na wstrząsy. Źródło LED dobrze sprawdza się do oświetlenia punktowego i dekoracyjnego, w miejscach odpoczynku, zabawy z maluchami, przygotowywania posiłków oraz w miejscach przeznaczonych do pracy.
2021-10-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.