Jak najlepiej oświetlić pokój dzienny? Jakie światło sprawdza się doskonale w tym pomieszczeniu?

Oświetlenie pokoju gościnnego jest bardzo istotnym elementem w aranżacji wnętrza. Istnieje sporo możliwości zaaranżowania pokoju na sówj sposób, mamy lampy, kinkiety albo żyrandole. Natomiast dopiero odpowiednio dobrane do wystroju salonu stworzą najlepszy klimat.

nowoczesna lampa do salonu
Dziennikarz: Technolux
Treści źródłowe: Technolux
Gdy zastanawiamy się nad oświetleniem salonu musimy wiedzieć, iż punkty świetlne w nowych miejscach wymagają niestety odpowiedniego przeciągnięcia przewodów elektrycznych, a jest to oczywiście związane z naruszeniem powierzchni ścian, czyli kuciem, a później z uzupełnianiem ubytków, zagruntowaniem i malowaniem. Aranżujemy więc rozsądnie, by uwzględnić wszystkie potrzeby. Na samym początku musimy zadecydować, jakiego typu światło do salonu będzie właściwe. Mamy do wyboru sporo opcji. Jest nowoczesne oświetlenie salonu - sprawdź: lampy w sklepie to znaczy listwy led, które możemy zastosować bez problemu w dowolnym miejscu, na podwieszanym suficie, w rożnego rodzaju wnękach.

Kolejne tematy

Najlepsze obudowy komputerowe

otwarta obudowa
Dziennikarz: Blake Patterson
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Na jakość pracy peceta wpływa wiele czynników zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Jedną ze spraw, o które warto zadbać podczas kupienia komputera jest na przykład zatroszczenie się o porządną obudowę. Podejmowanie ogromnej ilości mniej albo bardziej ważnych decyzji co do zakupu perfekcyjnej obudowy pochłania w dzisiejszych czasach drogocenny czas, który wielu osobom ucieka ogromnie prędko.


Istnieją bardziej standardowe możliwości, jak oświetlenie sufitowe, czyli żyrandole, lampy i plafony, mamy też oświetlenie ty[owo na ścianę, czyli kinkiety (polecamy słupki ogrodowe) i lampy strojące na podłodze i te na stolikach. Inne oświetlenie salonu da nam inny rodzaj światła. Może być więc padające na konkretny punkt albo rozproszone, o różnym kącie świecenia, ostrości. Inne są też barwy, te zależą od wybranych żarówek jak i temperatury barwy. W mniejszych pomieszczeniach często rezygnuje się ze standardowego oświetlenia pod sufitem.

lampa do salonu - nowoczesna
Dziennikarz: Technolux
Treści źródłowe: Technolux
Najlepiej natomiast sprawdza się ciepłe światło rozproszone, możemy je otrzymać najczęściej dzięki kinkietom oraz listwom led. Dobrze sprawdza się też oświetlenie punktowe, jak halogeny, przez co można niezależnie ustawiać kierunki światła punktów i kierować je na przykład na sufit (zobacz lampy sufitowe do salonu) czy ścianę.

Takimi punktowymi światłami możemy również zaakcentować konkretne dzieła sztuki czy fotografie pamiątkowe na ścianie. To sprawi, iż w prosty sposób zrobimy piękny nastrój, który pomoże nam zrelaksować się po długim dniu w pracy. Najbardziej istotne to, żeby oświetlenie nie raziło nas bezpośrednio, jego intensywność i barwa musi być dla nas kojąca. Jeżeli będziemy o tym pamiętać, to z pewnością stworzymy świetny nastrój, nietuzinkowe miejsce, gdzie miło się będzie przebywać i zapraszać gości.
2020-07-23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.