Jak słowo inteligencja przestało opisywać tylko obywateli, a zaczęło odnosić się także do domów mieszkalnych

Słowo inteligencja jeszcze do niedawna odnosiliśmy jedynie do przedstawicieli gatunku homo sapiens, a więc inteligentny mężczyzna to taki, którego cechują błyskotliwość umysłu oraz genetycznie uwarunkowana bądź nabyta umiejętność radzenia sobie w każdej, nawet tej najbardziej skomplikowanej sytuacji w życiu.


mieszkanie
Dziennikarz: Bill Wilson
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Razem z rozwojem współczesnej techniki pojawiło się całkiem nowe sformułowanie, a mianowicie sztuczna inteligencja. Kiedy już się do niego w miarę przyzwyczailiśmy, to okazało się, że teraz mamy do czynienia z inteligentnymi domami. Zobaczmy więc, czy wspomniany termin ma cokolwiek wspólnego ze znanym nam od dziecka słowem inteligencja. Marzenia o urządzeniach, a szerzej rzecz ujmując, o rozwiązaniach, które w znaczny sposób przeobraziłyby codzienne życie człowieka, już od dawna towarzyszyły ludzkości. Zwariowane, jak na wiek renesansu, koncepcje Leonarda da Vinci, niesłabnąca wyobraźnia twórców gier internetowych i filmów, aż nareszcie perypetie bohaterów wykreowanych przez literatów ze Stanisławem Lemem na czele, poświadczają o prawdziwości tezy postawionej w poprzednim zdaniu.

Wypytujecie nas niekiedy o naszą nową witrynę. Oto ona. Należy wejść w podany link i można zobaczyć również (http://extra.pl/kawalerki-szczecin.html) następne interesujące posty.łazienka
Dziennikarz: Bill Wilson
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W omawianym wypadku chodzi nam jednak o stworzenie domu, który jeszcze nie wyręczałby kompletnie posiadacza w ściśle określonych czynnościach, ale znacznie ułatwił mu wykonywanie wielu obowiązków - porównaj na . Zaoszczędzony w ten sposób czas można następnie wykorzystać na pozostałe, często dużo bardziej miłe powinności. Inteligentny budynek to zatem taka budowla, która w pewien sposób ma odgadywać plany człowieka i podejmować właściwe decyzje. Powyższe sformułowanie możemy zobrazować takim oto przykładem: regulacja temperatury w pomieszczeniach może odbywać się automatycznie, czyli bez ingerencji właściciela. W zimie, kiedy rtęć termometru za oknem spada do minus 10 stopni, to nasz inteligentny dom zareaguje we właściwy sposób, czyli podniesie temperaturę pieca do adekwatnej wartości. Niezwykle podobnie sytuacja się ma w przypadku działania klimatyzacji podczas sierpniowych upałów.

Zasada tak przedstawionych działań nie pozostaje oczywiście jakąkolwiek tajemnicą. Po prostu inteligentny dom jest naszpikowany elektroniką aż do granic wytrzymałości. Zamontowane tu i tam czujniki odpowiadają także za domowe finanse, a konkretniej za oszczędne gospodarowanie budżetem. Jak zapewne zauważamy, dzisiaj ogromny nacisk kładzie się na ochronę środowiska i korzystanie z odnawialnych pokładów energii.

Kliknij ten link i sprawdź tu usługi remontowo budowlane warszawa i okolice analogiczne informacje na opisywany temat - one na pewno Cię zainteresują, zatem nie zwlekaj za długo:)

Inteligentny budynek świetnie wpisuje się w taką filozofię - na przykład można przecież tak zaprogramować zapalanie się świateł przed wejściem, żeby świeciły się jedynie po zapadnięciu ciemności.
2020-08-08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.