Jak w łatwy sposób ożywić zbyt konwencjonalnie urządzone wnętrza prywatnych mieszkań

Wnętrza prywatnych mieszkań są aż nadto często urządzane bez jakiejkolwiek konkretnej koncepcji. Sporo zarzutów można również skierować pod adresem gospodyń, które od 30 lat właściwie niczego nie zmieniły w salonie czy łazience. Na elegancko, czyli innymi słowy modnie, wyposażone wnętrze nie w każdym przypadku składają się jedynie nowe meble albo oryginalne zasłony czy chodniki. Chyba każdy przyzna także, że największym wrogiem elegancko urządzonego wnętrza staje się dekoracyjny chaos, zatem do meblościanki z epoki Polski Ludowej zupełnie nie będą pasować dodatki rodem z akwareli surrealistów.
kafelki
Dziennikarz: OPOCZNO
Treści źródłowe: www.podlogi.info
Na szczęście prywatne pomieszczenia mogą prezentować się inaczej, czyli bardziej elegancko, jeśli tylko my, jako ich gospodarze, zadbamy o mniej albo bardziej rewolucyjne zmiany. W istocie nawet niewielkie modyfikacje mogą kompletnie nas zaskoczyć, rzecz jasna pozytywnie.

Zainteresował Cię nasz wpis? Jeśli tak, to bez wahania zobacz, co znajdziesz w ofercie komody wójcik, która odnosi się do pokrewnej problematyki.

I nawet nikt nie musi pozbywać się czterdziestoletnich mebli, ponieważ bez trudu można zakupić pasujące do nich stylowe dodatki. Pokój z lat 70 zeszłego stulecia doskonale ożywią designerskie lampy (sprawdź szczegóły). Najlepiej oczywiście rozejrzeć się za tymi zaprojektowanymi w stylu retro. Tymczasem sam wybór lamp jest na tyle pokaźny, że każdy będzie w stanie znaleźć odpowiedni model.


Kolejne tematy

O czym nie wolno zapomnieć wyposażając łazienkę? Podpowiadamy kak zapewnić sobie ciepłą wodę i pełne bezpieczeństwo.

woda
Treści źródłowe: http://www.morguefile.com/
Zarówno w kuchni, jak też w łazience najważniejszą funkcję spełnia ciepła woda, bez jakiej trudno wyobrazić sobie przyrządzanie potraw, jak i codzienną pielęgnację. Metod na pozyskanie ciepłej wody jest w dzisiejszych czasach bardzo dużo, jednak najbardziej praktyczne są prawdopodobnie podgrzewacze do wody, jakie są niezwykle skuteczne, jak i bezpieczne.


Architekci wnętrz sugerują, aby co najmniej jedna ściana w konkretnym pomieszczeniu czymś się wyróżniała, zatem można z powodzeniem przykleić fototapetę z widokiem meksykańskiej plaży czy renesansowych kamieniczek. Tak samo trafionym pomysłem będzie kupienie w sklepie gotowego szablonu ze wzorami kwiatów czy wymyślnych ornamentów, a nawet ze śmiesznymi napisami.
kafelki
Dziennikarz: Max-Fliz
Treści źródłowe: Max-Fliz
Jednak idąc za ciosem możemy również wyróżnić sufity, które bez wątpienia będą przykuwały wzrok zaproszonych członków bliższej rodziny, jeżeli w pokojach bądź salonie umieścimy przepiękne wielokolorowe żyrandole (oświetlenie podszafkowe) kryształowe.

Choć w tym miejscu skoncentrowaliśmy się głównie na pokojach, to przecież łazienkę oraz kuchnię również warto odświeżyć. Jeżeli kogoś nie stać na doskonale się prezentujące płytki włoskie (więcej na stronie), to może nabyć kilka dekoracyjnych kafelek, które ożywią monotonną biel pozostałych fliz. W tych pomieszczeniach też warto umieścić praktyczne, a zarazem stylowe oświetlenie. Na pewno tutaj sprawdzą się nieduże ledowe lampki, które można zamontować na suficie bądź ścianach.
2020-11-30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.