Deregulacja zawodu księgowego - na czym polega i jakie może mieć zalety i wady dla klientów.

Przez minione lata niektóre profesje kojarzyły się z elitarnością i niedostępnością, ale równocześnie do ich wykonywania konieczna była ogromna wiedza, jaką niekiedy trzeba było zdobywać latami. W ostatnich latach coraz modniejsza zaczęła się stawać deregulacja, jaka ma na celu uwolnienie wcześniej niedostępnych profesji i dopuszczenie do ich wykonywania każdego chętnego. Taka deregulacja obowiązuje również od niedawna w zawodzie księgowego, wykonywanie którego przez zmianami musiało być poprzedzone zdobyciem dużej ilości wiadomości i otrzymaniem certyfikatu.


Rzecz jasna uwolnienie zawodu księgowego, jak każda tego typu decyzja, mieć będzie swoich przeciwników i zwolenników. Niektórzy alarmują, że bardzo zniszczy to rynek usług księgowych i narazi klientów na ryzyko strat, inni z kolei są zadowoleni z takiego obrotu sprawy, bo przez deregulację ambitne, młode osoby dostaną szansę na zaistnienie w tym zawodzie. Powinno przyjrzeć się wszystkim poruszanym argumentom, szczególnie jeśli się będzie chciało korzystać z usług biura księgowego. Zobacz też .
Podatki
Dziennikarz: http://www.sxc.hu
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu


Podstawowym zarzutem przeciwników wprowadzenia deregulacji jest to, że za sprawy księgowe wezmą się osoby niezbyt doświadczone, jakie nawet mogą nie wiedzieć, jak jest liczona deklaracja vat czy co potrzebne będzie, żeby dostać zwolnienia z vat. Faktycznie jest w tym trochę racji, ale w praktyce osoby tego typu szybko zostaną zweryfikowane przez klientów. Jeżeli zauważą oni ich brak profesjonalizmu, to nie będą miały dużych szans na wyrobienie sobie odpowiedniej renomy. Czytaj też .


Klienci po prostu pójdą tam, gdzie oferowane usługi będą na wysokim poziomie, a tym słabszym zostanie albo podniesienie kwalifikacji, albo zmiana profesji. Kolejnym argumentem przeciwników jest zaniżanie kosztów.

Ta ta propozycja (notariuszpokojski.pl/) z pewnością Cię zainteresuje, ponieważ jest w niej przedstawione naprawdę wiele ciekawych informacji na ten tu temat.

To mocno się wiąże z wcześniejszym argumentem, rzecz jasna ci słabi księgowi będą proponowali niskie ceny, ale przeważnie jakość ich usług będzie podobna do tych cen. Zobacz składki ZUS do odliczenia Rynek również i to szybko zweryfikuje, akurat w przypadku usług księgowych klienci raczej wolą, aby wszystko zrobione było tak jak należy, nawet jeśli będą musieli za to nieco więcej zapłacić.
2020-09-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.