Jak przekonać właściciela restauracji, że design nie musi być nudny, a oryginalnie wyposażone wnętrze z pewnością przyciągnie gości

Teoretycznie każda pizzeria w centrum potężnego albo małego miasta powinna fantastycznie funkcjonować i przynosić zarządcom spore utargi. Gdyby jednak powyższe stwierdzenie zawsze było zasadne, to niektórzy właściciele restauracji nie dosyć, że nie zbankrutowaliby, to wręcz odwrotnie, zarobiliby majątek. Rynek rządzi się swoimi prawami, a to konsumenci wybierają, w których pizzeriach chcą jadać kolacje.


gazetniki
Dziennikarz: DRB62
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wydaje się, że kluczowym kryterium jest jakość przyrządzanych potraw, lecz wyśmienita pizza i wyborna kawa jeszcze nie zagwarantują sukcesu.

Omawiany wątek Cię zainteresował? Więc odsyłam tu (https://www.francke-art.pl/blog/jak-urzadzic-salon-w-stylu-skandynawskim-n12), ponieważ odnajdziesz tu interesujące dane na opisywane zagadnienie, które warte są uwagi.

Doświadczony właściciel restauracji dobrze wie, że liczą się też rozsądne ceny i klimat danego miejsca, o którym decydują przede wszystkim ładnie wyposażone wnętrza. Żeby w lokalu nie straszyły puste ściany, warto pomyśleć o nietuzinkowych dodatkach, w tym również tych designerskich. Właściwie wybrane elementy wyposażenia mają niebagatelne znaczenie dla rozwoju oraz popularności pizzerii - goście przecież przyjeżdżają w takie miejsca, żeby przyjemnie spędzić czas, uczcić okrągłą rocznicę, a nawet się oświadczyć.

Stąd zamiast wydawać pieniądze na konwencjonalne sprzęty, sensowniej zakupić designerskie stoliki czy drobne gadżety, np. gazetniki albo stojaki na parasole. A jeżeli któryś z zarządców restauracji twierdzi, że design jest nudny, to oczywiście myli się, a my zamierzamy to udowodnić. Jednym z najistotniejszych elementów wystroju wnętrza pozostają lampy. Do kawiarni pasują praktycznie wszystkie rodzaje oświetlenia: od tradycyjnych żyrandoli, po subtelne lampki na stoły. I pomimo tego że styl designerski najczęściej kojarzymy z geometrycznymi wzorami, co jak pewnie wiemy nie do końca jest prawdą, to wytwórcy oświetlenia potrafią nas zaskoczyć.


Dla przykładu, lampy foscarini, które można teraz łatwo zamówić w internecie, są dostępne tak w tym bardzo awangardowym wzornictwie, jak i tym konwencjonalnym. Jednak słowo designerski nie odnosi się jedynie do tych łatwo dostrzegalnych sprzętów, jak lampy, szafki czy inne meble. Z racji tego, że o pięknym wystroju decydują także, a w niektórych przypadkach przede wszystkim, detale, to tych niedużych dodatków nie może zabraknąć i w kawiarnianych wnętrzach. Można zatem postawić w kącie sali dwa gazetniki z wikliny, a parapety wyłożyć kraciastymi poduszkami w kształcie muffinek.
2021-10-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.