Z jakiego powodu przy aranżacji pokoiku dla dziecka warto robić to na kolanach?

Pokój dla dziecka powinien równocześnie spełniać parę niezwykle istotnych funkcji: powinien zatem być miejscem na sen, zabawy, edukacji i (kiedy potomstwo będzie już nieco starsze), także spotkań z jego kolegami.
moda
Dziennikarz: Craftsman Court Ceramics
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


A to wszystko zaLEDwie na kilkunastu metrach kwadratowych.


Bardzo dużo zależy od wieku, w którym jest nasz smyk. Jeżeli dziecko ma dopiero parę lat, przy aranżacji pokoju dla dziecka warto byłoby poruszać się na kolanach, żeby zobaczyć poniekąd świat z jego perspektywy. Z innej strony nie wolno zapomnieć również o sobie, gdyż to my będziemy tam robili większe porządki. Właściwa aranżacja pokoju dziecka musi uwzględniać w znacznym stopniu kwestię bezpieczeństwa. Jeżeli potomstwo będzie już trochę starsze, dobrym pomysłem byłoby brać pod uwagę jego zdanie oraz jego płeć. W zależności od tego, warto zawsze pomalować ściany na różne barwy oraz użyć inne tapety. Miej na uwadze, że aranżowanie pokoiku dziecka to wyśmienita okazja, żeby spędzić ze smykiem trochę więcej czasu. Ponadto należy również mieć w pamięci, żeby materiały, których będziemy używać, powinny być najlepszej jakości, a zatem muszą być bardzo wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu.


Najlepsza wielkość pokoju dziecięcego to ok. 18 metrów kw. Pokój taki powinien być jasny oraz być odpowiednio obszerny, żeby było w nim również inne miejsce do spania. Chodzi o to, że maluchy lubią czasami spraszać na noc swoich przyjaciół, zatem w pokoiku powinno również być miejsce dla nich. Jeżeli chodziłoby o lokalizację pokoju dziecięcego, to jeśli jest ono bardzo niewielkie, powinno być jak najbliżej sypialni rodziców, z kolei te nastoletnie, będą chciały mieć pokoik jak najbliżej wejścia lub nawet na poddaszu.
Fachowcy twierdzą, aby przy aranżowaniu pokoju dla dziecka spojrzeć na przestrzeń jak na przestrzenną bryłę. Wtedy lepiej umiejscowimy poszczególne strefy z podziałem na odpowiednie przeznaczenie.
2021-01-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.