Jaką szafkę wybrać pod umywalkę?

Urządzanie łazienki potrzebuje zwrócenia uwagi na wiele spraw, a jedną z nich jest wybór właściwych mebli, w tym szafki pod umywalkę. Nie wystarczy kupić pierwszą szafkę, jaka wpadnie nam w oczy, ponieważ jest kilka kwestii, które powinniśmy skontrolować, nim zdecydujemy się na wybranie jednej z nich.
szafki łazienkowe
Dziennikarz: Karen Highland
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Pierwszym elementem jest tworzywo, z jakiego wykonana jest szafka. Łazienka to pomieszczenie, w jakim nie da się uchronić przed rozlaną wodą lub unoszącą się parą wodną, szczególnie po kąpieli, dlatego powinniśmy wybrać firmę, jaka stosuje materiały odporne na wilgoć.

Interesuje Cię rozważana porada? Jeżeli poszukujesz innych informacji, które też okażą się użyteczne, kliknij tu i przeczytaj więcej w serwisie (https://kwazar-lampy.pl/oswietlenie-przemyslowe-led).

W innym razie może się okazać, iż po kilku miesiącach meble rozwarstwiają się, przez co już wcale nie prezentują się ładnie. Producent mebli łazienkowych powinien gwarantować zastosowanie właściwych tworzyw albo specjalnych zabezpieczeń, na przykład lakierów, które ochraniają przed wilgocią. Drugą sprawą są gabaryty szafki. Na określony wymiar nadrzędny wpływ ma naturalnie rozmiar umywalki. Szafka musi gwarantować wygodne stanie przy zlewie oraz najlepiej nie sięgać do podłogi. Przy zlewie często gromadzi się woda, dlatego lepiej jest ją od razu wytrzeć, niż miałaby wchodzić pod meble oraz niewłaściwie oddziaływać na ich kondycję. Szafka powinna być także odsunięta od ściany, pozwalając na swobodną cyrkulację powietrza i zmniejszać ryzyko jej deformacji. Z wymiarami szafki pod umywalkę nierozerwalnie wiąże się jej pojemność. Szafka musi pomieścić kosmetyki bądź płyny do czyszczenia łazienki, ponieważ mało kto przepada za trzymaniem rzeczy na wierzchu. Zamknięte za drzwiczkami prezentują się dużo korzystniej, aniżeli porozstawiane na podłodze. Szafki z drzwiczkami w każdym miejscu mają elegancki wygląd oraz zapewniają czystość łazienki, gdyż kurz najmocniej zbiera się na otwartych przestrzeniach. Nie można też zapomnieć, aby dopasować wygląd szafki do innych mebli i aranżacji całej łazienki (zobacz: firma produkująca meble do łazienek). Najistotniejszy jest kolor oraz ogólny design. Chociaż białe szafki są najpopularniejsze, to czasami warto jest poszaleć, by dodać łazience temperamentu.


Kolejne tematy

Meble, które są w wynajmowanym mieszkaniu

meblowanie mieszkania
Dziennikarz: Martin Pettitt
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wprowadzając się do nowego mieszkania często wolimy zagospodarować przestrzeń własnymi meblami. Najczęściej w mieszkaniach do wynajęcia nie ma wysokiej klasy ładnych mebli. Są to stare szafy, stare wersalki, które nie tylko nie są estetyczne, ale mogą także nie pełnić właściwie swojej roli. W nowoczesnych mieszkaniach, czy też na świeżo odremontowanych osiedlach można jednak trafić na takie mieszkanie, które jest z jednej strony zadbane, a z drugiej strony właściciel zadbał o to, żeby lokatorzy odczuwali komfort zamieszkując taką przestrzeń.

łazienka
Dziennikarz: Heather Cowper
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Teraz już wiesz, w jaki sposób powinieneś wybierać właściwe szafki do łazienki. Dobrze jest zainwestować więcej pieniędzy, ale cieszyć się wysokiej jakości, praktyczną szafką pod umywalkę, która będzie nam służyć przez długi czas, aż zdecydujemy się na kolejną zmianę wystroju i będziemy chcieli wprowadzić nowe pomysły.
2020-03-10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.