Podstawowe rodzaje materiałów które są wykorzystywane do produkcji różnych mebli, zalety drewna z sosny

Chyba nie ma domu, w którym by nie było mebli. Czy będzie to stół z krzesłami, łóżko w pokoju czy też szafki kuchenne, to są to wszystko meble. A że najczęstszym materiałem do produkcji mebli jest drewno, to prawie na pewno w prawie każdym domu jakieś drewniane meble można będzie znaleźć. Oczywiście przy meblach, jak przy każdym innym produkcie, odmian drewna do ich wyrobu jest bardzo dużo. Będą się one różnić wyglądem, wytrzymałości i co najważniejsze ceną.


drewniana szafa
Dziennikarz: tomasz przechlewski
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Najbardziej popularny obecnie materiał do wyrobu mebli czyli płyty wiórowe również najmniej kosztuje, lecz meble zrobione z niego zwyczajnie są pospolite. Nawet mimo tego, że meblowe płyty produkowane są w wielu odmianach które się różnią okleiną, to nadal pozostaje to coś, co tylko naśladuje deskę z drewna. Większości osób nie będzie to w żadnym stopniu przeszkadzać, przecież nie są one takie brzydkie, niezbyt drogie, a i wykonanie jest znacznie łatwiejsze. Jednak są ludzie, którzy nie uznają tego typu kompromisów, i dla nich liczyć się będzie tylko prawdziwa drewniana deska.

Pośród licznych różnych gatunków drewna które się wykorzystuje do produkcji mebli szczególne znaczenie ma sosna. Uznawana za drewno pospolite posiada jednak sporo zalet, dzięki którym jest często wybierana przez kupujących. Najważniejszą jej zaletą jest to, że jest tania. Meble z naturalnego drewna są z założenia sporo droższe od wykonanych z meblowych płyt, lecz ich cena będzie bardzo zależeć również od gatunku, z którego je zrobiono.


Sosna jest dość tania, a jednocześnie gwarantuje bardzo dużą wytrzymałość i solidność elementów. Jest także ładna, posiada ciekawy układ słojów i kolor, jakie można jeszcze zmienić za pomocą zwykłego malowania. W sklepach są oferowane różnorodne lakiery i bejce, dzięki którym można szafy drewniane, komody czy półki pomalować tak jak się chce- wejdź tutaj i zobacz. Kupując meble sosnowe można się spodziewać wielu lat bezproblemowego użytkowania, bo ten materiał naprawdę ma sporo pożądanych cech.
2019-10-10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.