Całe życie to niekończąca się nauka. Jeśli pragniemy nadążyć za teraźniejszością i zachodzącymi zmianami, powinniśmy stale się dokształcać. Wiedzą to zwłaszcza właściciele firm

Człowiek uczy się przez cały czas, prawdopodobnie nikt nie ma co do tego wątpliwości. Już jako dzieci idziemy do szkoły i uczymy się czegoś zupełnie nowego. Sielanka dzieciństwa odchodzi bezpowrotnie i jeśli pragniemy coś zdobyć w życiu stale powinniśmy przyswajać jak największą ilość wiedzy.


Najbardziej korzystnym na to sposobem jest stały rozwój, ciągłe zdobywanie wiedzy, gdyż jedynie to sprawi, że nie zatrzymamy się w rozwoju, że stale będziemy aktywni i głodni wiedzy. Wydaje się, że na każdym ze szczebli naszej życiowej przygody jest tak wiele pojęć do przyswojenia, że nie można po prostu powiedzieć, że już się wszystko wie.

Można to dostrzec na przykładzie prowadzenia własnej firmy. (Zmiana adresu firmy a formalności). Jak się pracowało wcześnie na etacie, to się nad tym nie zastanawiało, gdyż wszystko, co nie odnosiło się do nas, w rzeczywistości nie istniało. My przecież posiadaliśmy swoje zadanie i tam spełnialiśmy swoje wszelkie czynności. Inne problemy, jakieś utrudnienia w pozostałych działach, to już całkowicie nie nasza sprawa. A jak się jest szefem we własnej firmie, powinniśmy myśleć o wszystkim nawet, gdy się ma oddelegowanych do konkretnych misji, ludzi. Któż jak nie my będzie się - kliknij hiperłącze - bał o nasza firmę?
Mężczyzna pracujący na laptopie
Dziennikarz: MBWA PR
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Przecież to nasze dzieło i powinniśmy zadbać, by jak najdłużej przetrwało w nienaruszonym stanie. Dla pozostałych osób będzie to zwykłe miejsce praca, my zaś nie możemy tak myśleć, jedynie dyscyplina, samozaparcie i ciągłe kształcenie może pomóc nam w prowadzeniu tak poważnego przedsięwzięcia. Jak się posiada działalność gospodarczą, a zastanawia się nad spółką to trzeba się dowiedzieć jak wygląda założenie spółki cywilnej i co musimy również wiedzieć jak obliczyć składkę zdrowotną, a w razie zmiany adresu firmy, orientować się, jak to wszystko zgodnie przeprowadzić.


Każde z tego typu przykładowych pojęć to wiele przepisów i różnorodne prawidła, jakie powinno się znać, aby zrobić to w najlepszym stylu. Tak to się prezentuje, że całe życie trzeba się uczyć i to, co może wydawać się trudne na pierwszy rzut oka, staje się łatwe po właściwym przyswojeniu nowych wiadomości. Jest jednocześnie jeden warunek: musimy mieć otwartą głowę i chęć do ciągłego rozwoju, tylko wtedy będziemy sobie radzić z nowymi wyzwaniami.
2020-09-09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.