Pomysły na zaplanowanie własnego kącika

Gdy wreszcie doczekamy się własnego kąta pragniemy by było ono perfekcyjne. Mamy wreszcie sposobność aby zrealizować długo przemyślane pomysły na wystój pokoi. Czasami jednak plany te muszą być skonfrontowane z zasobnością portfela, dostępnością upragnionych mebli i dodatków w sklepach z wyposażeniem i panującą modą. Na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę?

 
Głównym ogranicznikiem planów wyposażenia jest powierzchnia lokalu. Często trzeba zrezygnować z upragnionych elementów i skorzystać z możliwości bardziej praktycznych. Jednakże, inspiracji i pomysłów jest tak dużo, że na pewno wybierzemy coś kompromisowego, co nas usatysfakcjonuje. Panie w większej mierze skupiają uwagę na aranżacje kuchni.
kolorowa lampa wisząca
Dziennikarz: Elliott Brown
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Możemy tu wybierać pomiędzy kuchnią otwartą i zamkniętą. Ta decyzja w ewidentny sposób warunkuje późniejsze umeblowanie kuchni. Otwarte kuchnie z blatem lub wyspą gwarantują dużą przestrzeń oraz zwrócenie kuchni na sąsiedni pokój. Dzięki temu przebywając w kuchni nie izolujemy się od reszty mieszkańców. Więcej na
  

Kolejne tematy

Jakiego typu mieszkanie jest stylowe? Które trendy są najlepsze i o których warto pomyśleć?

piękne duże mieszkanie
Dziennikarz: University of Exeter
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Mieszkania niezwykle stylowe i urządzone bardziej w stylu kobiecym są często w barwach czerni, srebra oraz bieli. W tych miejscach gdzie dominują białe podłogi, ściany oraz meble, tam można powiedzieć o stylu glamour. Poza wymienionymi barwami powinniśmy przyznać, iż fiolet wspaniale ożywia każde pomieszczenie, jednocześnie interesujące i eleganckie dodatki, typu kryształki w żyrandolu i kinkietach dopełniają styl glamour.

Tak samo strategicznym miejscem w domu jest łazienka. Aranżacje łazienek najczęściej są zdeterminowane jej powierzchnią a więc koniecznością doboru wanny lub prysznica. Ten nieodzowny sprzęt każdej łazienki w dużej mierze decyduje o sposobie zaplanowania reszty miejsca. W nowoczesnych konspektach, właśnie w łazience architekci pozwalają sobie na puszczenie wodzy fantazji i decydują się na oryginalną tonację oraz wykończenie.
 
Pomieszczeniem, w którym można bardziej oczekiwać zaangażowania panów jest salon. To pomieszczenie w domu jest miejscem, w którym zazwyczaj cała rodzina przebywa razem. Wystrój salonu poza oczywistą rolą rozrywkową oraz odpoczynkowa dodatkowo też pełni zadania jadalni. W zależności od naszego stylu życia oraz spędzania wolnego czasu stosownie dopasujemy to wnętrza. Jeżeli często zapraszamy znajomych będzie to wystrój (znajdź więcej) bardziej odpoczynkowy. Jeśli natomiast często pracujemy w domu część pokoju wygospodarujemy na kącik do pracy. Jakby nie patrzeć pomysłów na wystrój (wypatrz promocje) wnętrz jest tyle ilu ludzi. Postarajmy się stworzyć miejsce idealne dla siebie.
Zobacz też
2018-08-13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.