Zastosowanie profil LED

Profile aluminiowe do ledowych taś stosuje się w następujących celach: do podwyższenia stopnia ochrony zamontowanej w nim taśmy, jako estetyczne wykończenie instalacji oświetleniowej, wraz z taśmą ledową jako dekoracyjna aranżacja, do zwiększenia bezpieczeństwa poruszania się za sprawą łagodnego oświetlenia. Profil LED zakrywa diody, spełniając walory estetyczne, a równocześnie ochrania taśmę LED przed uszkodzeniami oraz wilgocią (zwiększając tym samym jej żywotność) i ułatwia montaż ledowego oświetlenia.


Światło diodowe
Dziennikarz: LARS
Treści źródłowe: LARS
Profile LED mogą być montowane w meblach w wieloraki sposób, w szafkach oraz szufladach. Dzięki niewielkim rozmiarom i minimalistycznemu wzornictwu, doskonale wpasują się w wiele zakamarków. Natomiast profil dedykowany do instalowania na krawędzi stopni schodowych, będzie stanowił znakomite oświetlenie stopni a co się z tym wiąże zwiększy bezpieczeństwo przemieszczania się przy wyłączonym oświetleniu głównym pomieszczeń. Takie oświetlenie stosowane jest też jako przejście w przypadku różnicy poziomów, między płytkami ceramicznymi a bądź bądź parkietem. W każdym z przypadków zyskamy nie tylko większe bezpieczeństwo, ale też nowoczesny i elegancki efekt dekoracyjny. Ale to nie wszystkie możliwości zastosowania ledowego oświetlenia.

W konstrukcji profilu, istotną rolę odgrywa prawidłowe odprowadzanie ciepła wydzielanego przez żarówki, z tego powodu profil LED powinien być wykonany tak by działał jak "radiator". Asortyment profili można rozdzielić na następujące segmenty: profile LED nawierzchniowe, schodowe i sufitowe, profile wpustowe, hermetyczne, profile narożne oraz profile do szkła. producent profili aluminiowych do oświetlenia LED można kupić w następujących rodzajach wykończenia: z aluminium surowego, z aluminium anodowanego, w tym aluminium anodowanego na czarno oraz profile białe, w wersji malowanej proszkowo. Profil montujemy przy zastosowaniu wkrętów (najbardziej właściwy sposób montażu) bądź kleju montażowego, a także za pomocą specjalnej taśmy klejącej dwustronnej. Pamiętajmy, iż przy tego typu instalacji, konieczny jest także zasilacz LED. Sprawdź więcej: softled.


światła led
Dziennikarz: darkday
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zasilacz LED zmienia napięcie napięcie 230V w prąd stały 12V. Tym sposobem można uniknąć zwarć czy uszkodzenia instalacji. W sytuacji gdy realizujemy projekt z zastosowaniem oświetlenia LED i nie mamy pewności jaki typ profilu będzie właściwy dla naszej instalacji, najlepiej poradzić się sprzedawcy specjalizującego się w tej materio, aby odpowiednio dobrać wszelkie niezbędne elementy konstrukcji oraz nie mieć problemu z montażem.
2020-06-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.