Meble do każdej łazienki

W łazience najważniejsze są ergonomiczność i bezpieczeństwo, toteż należy zwrócić uwagę na należyte rozlokowanie sprzętów. Prawidłowe zorganizowanie wnętrza wpływa na komfort użytkowników.

meble do łazienki, łazienka
Dziennikarz: Brent Eckley
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W wypadku nadzwyczaj malutkich, wąskich powierzchni idealnym rozwiązaniem jest użycie kabiny prysznicowej, dla której znalezienie właściwego miejsca jest o wiele łatwiejsze aniżeli w przypadku wanny. Na dodatek w małych łazienkach nagminnie odchodzi się od brodzików na rzecz odwodnień liniowych, pozwalają one zdobyć dodatkowe centymetry w łazience. Aranżacja malutkiej łazienki w efektywny i ergonomiczny sposób, bez rezygnacji z wszelakich udogodnień może być nie lada wyzwaniem. Istnieje mnóstwo strategii, przy użyciu których mała łazienka (zajrzyj koniecznie) okaże się sprawiać odczucie obszernej, a równocześnie nie zabraknie w niej przydatnego wyposażenia.


Kolejne tematy

Jak tanio urządzić dom?

W obecnych czasach niezwykle trudno jest kupić własne mieszkanie. Ta wielka sztuka udaje się naprawdę nielicznym. W czasach globalnego kryzysu banki niechętnie wyrażają zgodę na tak duży kredyt. Zazwyczaj wzięcie takiej pożyczki jest niemożliwe przez wzgląd na niestabilny rynek pracy. Bardzo mało młodych małżeństw ma teraz stałą posadą i otrzymuje wysokie wynagrodzenie. Jeżeli jednak jesteśmy w grupie tych szczęśliwców, którzy mogą się pochwalić swoimi czterema ścianami, to czeka nas teraz następne ciężkie zajęcie, czyli aranżowanie swojego mieszkanka.


W małym pomieszczeniu istotne są dobrze dobrane meble do łazienki. Do większych wnętrz umeblowanie stojące, do mniejszych natomiast szafki wiszące, albo specjalnie dopasowane szafki umywalkowe. Blat pod umywalką, również meble łazienkowe winny być wykonane z tworzyw odpornych na działalność wody i pary wodnej, czy też odpowiednio konserwowane (ciekawe modele). Niewielkie pomieszczenie zwiększy wizualnie duże lustro zamontowane nad umywalką. Punkt pod umywalką dobrze zaś wykorzystać na szafkę na ręczniki, środki czystości (tkanina mikrofibra na ścierki) i inne drobnostki.

łazienka, wnętrze
Dziennikarz: You Tube - Tomasz Szafarek
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Pralkę skonfigurujmy w taki sposób, żeby była bez trudu dostępna. Możemy ją ustawić obok umywalki pod wspólnym blatem, bądź osobno, we wnęce zamykanej drzwiami, czy też żaluzją. Przed pralką otwieraną z frontu potrzebne będzie wolne miejsce, by móc włożyć i wyciągnąć pranie. Przestrzeń do góry jest możliwość zagospodarować na półki. Do mniejszych łazienek możemy wybierać model pralki ładowany od góry, wtenczas jednak nie powiesimy półek wprost nad pralką. Meble do łazienki muszą być tak zaplanowane, żeby nie było ich za dużo, jednak tak wiele, aby ukryć konieczne drobiazgi- zobacz: . Im mniej kosmetyków i drobnych przedmiotów na widoku, tym łazienka w wyższym stopniu przestronna i uporządkowana. Idealnym wyjściem jest rozlokowanie przestronnych szuflad na kosmetyki, szczotki do włosów i suszarkę bezpośrednio pod umywalką.
2020-08-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.