Wspomnień czar schowany w oryginalnych ramkach upiększających mieszkanie i każde inne wnętrze.

Nasze życie pędzi cały czas do przodu. Coraz prędzej i prędzej nie dając nam czasu na rozkoszowanie się pięknymi chwilami czy urokami krajobrazów wokół nas. Także podczas ferii niejednokrotnie nie możemy się zatrzymać i nacieszyć cudem wokół nas. Dlatego za wszelką cenę staramy się chwycić te magiczne sekundy. Staramy się uchwycić nasze wspominania, urok ulotnych chwil, na fotografiach i zdjęciach. Dzięki nim możemy zatrzymać te niezwykłe momenty na dłużej. Ale nasze cenne wspomnienia zasługują na równocześnie piękną oprawę.
zdjęcia w ramkach
Dziennikarz: Ted Eytan
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zwłaszcza, gdy wracamy z wakacji, wraz z następną porcją wspomnień w duszy i zestawem fotek naszym aparacie, można zaopatrzyć się w parę ramek na zdjęcia aby upiększyć nasz dom i wnętrze.Jednak, aby dobrze ukazać charakter zdjęcia trzeba je odpowiednio zaprezentować. Fotografie krajobrazów dzikiej, nieujarzmionej natury, najlepiej prezentują się pojedynczo, w dużych formatach powieszone na ścianie. Zdjęcia reporterskie, ukazujące nasze przygody, najlepiej zaprezentują się w większej ilości. Dlatego najlepiej kupić dla nich mniejsze ramki stojące (zobacz lampy stojące do salonu) i ułożyć po kilka na szafce lub półce (więcej: ten odnośnik).

zdjęcie w ramce na ścianie
Dziennikarz: Elvert Barnes
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Niezależnie jednak od przyjętej konwencji, nasza rama, tak samo jak każdy element mieszkania, musi współgrać z duszą owego wnętrza. Inaczej nie tylko ramka będzie szpecić nasze mieszkanie, ale także ta zła aura przejdzie na same zdjęcia. Najlepszym oraz najpewniejszym rozwiązaniem jest nurt klasyczny. Obejmuje on drewniane ramki lub antyramy dla fotografii usytuowanych na ciemnym tle. Taka konwencja daje nam niemal stuprocentową pewność, że nasze zdjęcia będą należycie zaprezentowane. Pasuje ona także do każdego wnętrza, więc nie musimy się obawiać o ich zły wpływ na mieszkanie. Więcej odnośnie aranżowania wnętrz: w pokoju dziennym.


Kolejne tematy

Stosowne panele szklane do kuchni Warszawa uczynią, że nasze mieszkanie będzie prezentowało się ślicznie

kuchnia przed remontem
Dziennikarz: Photographer Sergy
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Posiadanie osobistego mieszkania jest fantazjowaniem wielu Polaków, jacy marzą o takim miejscu w jakim będą mogli się zrelaksować po niesamowicie kłopotliwym dniu w pracy i będą zdołali spędzać wszelki wolny czas z najbliższymi. Jest to bardzo ważne gdyż dom jest miejscem który ma łączyć i zapewniać odpoczynek każdemu, kto go posiada.

Jednak styl najpowszechniejszy bywa również najmniej oryginalny. Znaczy to, że zdjęcia mogą nie specjalnie wyróżniać się w domu i wnętrze a co za tym idzie, być niezauważone.

Więc albo zakładamy, że same fotografie w sobie są na tyle wspaniałe, że przyciągną oko każdego gościa albo musimy zdecydować się na sposoby trochę mniej konwencjonalne. Pomysły mniej konwencjonalne można dzielić taka samo jak wystrój domu na style prowansalskie, skandynawskie, nowoczesne czy kolonialne. Każda stylistyka znamionuje się swą kolorystyką oraz ozdobieniami, które znajdują swoje odzwierciedlenie w ramach naszych zdjęć. Dla przykładu nurt kolonialny, cechujący się połączeniem surowej angielskiej mody z orientalną stylistyką, są zazwyczaj utrzymane w brązowo-czerwonej kolorystyce. Niejednokrotnie występują na nich złote zdobienia nawiązujące do tamtejszej ornamentyki. Za to w nurcie francuskim dominują złote ramki o bogatym wzornictwie.
2020-07-23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.