Firanki gotowe, kontra te "na wymiar" - co dokładnie jest dla naszego własnego domu bardziej odpowiednie?

Niegdyś, gdy wspominano o firanach, to wszyscy widzieli naprzeciw oczu okno, na którym to wisiał jakiś ozdobny kawałek materiału - zazwyczaj stworzony z koronki albo innego delikatnego materiału o przymusowym białym kolorze.
mieszkanie - odbitka
Dziennikarz: You Tube - Tomasz Szafarek
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Dzisiaj firany do tej pory są przedstawiane w barwach bieli, choć maja możliwość mieć jej różne nasycenia. Dobrze jest natomiast wiedzieć, że w obecnej chwili firany ukazują się w różnych postaciach, chociaż ich najważniejszym podziałem są firany już gotowe, a te na tak zwany "wymiar".


Już gotowa firana to dość duże udogodnienie, szczególnie jeśli posiadamy w domu, czy mieszkaniu w pełni standardowy rozstaw okien. Jej różnorodność pozwala na po dobieranie dla samego siebie tej "najlepszej" no i o takiego typu wzorze czy postaci, by spoglądanie na własne okno było czystą przyjemnością. Firany gotowe (zwane też "gotowcami") mają do siebie, że są już w pełni przygotowane oraz nie potrzebują zupełnie żadnych dodatkowych "zabiegów" - starczy je powiesić i wszystko jest już zrobione. Całkiem inna sprawa się ma z firanami "na wymiar", które albo robimy sami z wcześniej już przygotowanego materiału albo powierzamy tę robotę specjaliście. Jakby to jednakże nie było - firanki do kuchni gotowe na wymiar bywają idealne w wypadku, gdy okno jest napomkniętego powyżej niestandardowego kalibru. Tyczy się to nie tylko szerokości okna, ale i jej wysokości, do której firana ciekawe przejdź do serwisu powinna sięgać.
Co do cen za oba przypadki to są one całkowicie zależne od rodzaju materiału, ilości jego użycia i najczęściej gęstości wzornictwa, jaki jest na konkretnej firanie zawarty. Jak więc można zauważyć, firana już gotowa bywa najlepsza do w pełni standardowych okien, w czasie gdy ta "na wymiar" jest do całej reszty.
2020-07-29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.