Podatek
program komputerowy
Dziennikarz: U.S. Army Corps of Engineers
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

PIT – coroczna męka dla przedsiębiorców

Podatek dochodowy od osób fizycznych. Wprawdzie każdy, kto kieruje działalnością gospodarczą,
potrzebuje co roku rozliczać się z urzędem skarbowym, to mało jest takich, którzy nie odczuwająjakiegoś zmieszania w trakcie pisania pit-u.
rozliczenie podatku
Dziennikarz: eFile989
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Co dobrze jest pamiętać o uldze na zakup kasy rejestrującej?

Przedsiębiorca, który rozpoczyna proces ewidencji sprzedaży na kasie fiskalnej może ubiegać o zwrot za jej zakup. Musi, rzecz jasna, dopełnić określonych formalności.
program PIT
Dziennikarz: Lucas Hayas
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Nie martw się zaległościami – rozlicz swój pit w 2016 roku oraz spokojnie zajmij się tym, za czym naprawdę przepadasz

Przekładanie obowiązków na kolejne dni dotyczy wielu Polaków, ale przed niektórymi sprawami nie da się uciec. Wymijanie szerokim łukiem miejsc, w których trzeba rozliczyć swój pit jest wyjątkowo popularne do czasu, aż wybija ostatnia godzina, by to uczynić. Następstwa obojętności i niedoręczenia rozliczenia podatkowego nie są przyjemne i zamiast o nich myśleć, lepiej skupić się na swoim obowiązku oraz nareszcie mieć go z głowy. Każdy dobry obywatel wie, że program do rozliczenia pit 2016 pomoże w szybkim oraz efektywnym rozwiązaniu problemu. Bierzmy się więc do działania.
stos monet
Dziennikarz: Vicky Hugheston
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

1 procent dla przeróżnych organizacji pożytku powszechnego

Współcześnie rozliczając się z podatku dochodowego od osób fizycznych istnieje możliwość przekazania jednego procentu na rzecz różnorodnych organizacji pożytku publicznego. Zasada 1% dla opp istnieje już przez niezwykle długi czas i z pewnością warto korzystać z tej możliwości. Na sam początek powinno się jednak dowiedzieć się czym tak właściwie jest opp i co dokładnie znaczy to pojęcie.
firma
Dziennikarz: HazteOir.org
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

W jaki sposób dobrze jest rozliczyć pit 36? Co warto na ten temat wiedzieć? Jakie sprawy są najbardziej istotne?

Właściciele firm, jacy są opodatkowaniu podatkiem od dochodu od osób fizycznych powinni rozliczyć się z fiskusem na zasadach ogólnych, dobrze, by było to według progresywnej skali podatkowej, albo przy pomocy podatku liniowego.
rozliczenie
Dziennikarz: U.S. Department of Agriculture
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

W jaki sposób najkorzystniej wypełnić deklarację PIT

Dla wielu ludzi wypełnianie PIT-u to straszna męczarnia. Nawet, jeśli co roku wypełniamy zeznania podatkowe, to często nie da się uniknąć trudności tego samego typu – błędów przy wypełnianiu. Nie bądźmy jednakowoż tak negatywnie nastawieni, przecież każdego roku to robimy, a w rzeczywistości nie zajmuje to tak dużo czasu. Ponadto, w Internecie jest wiele programów, które ułatwiają wypełnienie PIT-u. Wystarczy trochę poszukać i na pewno znajdziemy odpowiedź na nurtujące nas pytanie. W naszym poradniku przypomnimy o co chodzi w najbardziej powszechnych PIT-ach.
podatki
Dziennikarz: GotCredit
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Powinności osoby płacącej podatki. ABC rozliczenia podatkowego.

Rozpoczęcie kolejnego roku to czas wymyślenia postanowień noworocznych, dokonywania zmian, wymyślania planów, bukowania wakacji albo strategicznych zakupów. Rozpoczęcie następnego roku to również moment, kiedy dokonujemy podsumowań minionego roku. Jednym z tych, jakie musimy wykonać koniecznie, jest rozliczenie PIT.
biuro
Dziennikarz: Christian Schnettelker
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Podstawowe dokumenty w niedużym przedsiębiorstwie

Każdy kto prowadzi jakąkolwiek działalność, nieważne czy usługową czy produkcyjną, musi nabywać oraz czasem sprzedawać rozmaite dobra. Mogą to być półprodukty, surowce lub inne przedmioty niezbędne do prowadzenia działalności. Oczywistym jest, iż od wszelkich tych działań należny jest właściwy podatek (przykładowo VAT ale także podatek dochodowy).
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.