Podatek
stos monet
Dziennikarz: Vicky Hugheston
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

1 procent dla przeróżnych organizacji pożytku powszechnego

Obecnie rozliczając się z podatku dochodowego od osób fizycznych istnieje ewentualność oddania jednego procentu na rzecz różnych organizacji pożytku publicznego. Zasada 1% dla opp istnieje już przez nadzwyczaj długi czas i z pewnością należałoby korzystać z tej możliwości. Na sam początek warto jednak dowiedzieć się czym tak właściwie jest opp i co szczegółowo oznacza to pojęcie.
rozliczenie podatku
Dziennikarz: eFile989
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Co dobrze jest pamiętać o uldze na zakup kasy rejestrującej?

Przedsiębiorca, który zaczyna proces związany z ewidencjonowaniem sprzedaży na kasie fiskalnej może ubiegać o zwrot za jej kupno. Musi, rzecz jasna, spełnić określone formalności.
podatki
Dziennikarz: GotCredit
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Powinności osoby płacącej podatki. ABC rozliczenia podatkowego.

Początek nowego roku to moment ustalenia postanowień noworocznych, podejmowania zmian, snucia planów, zaklepywania wakacji albo strategicznych zakupów. Początek następnego roku to także moment, gdy podsumowujemy rok miniony. Jednym z tych, które powinniśmy sporządzić obowiązkowo, jest rozliczenie PIT.
program PIT
Dziennikarz: Lucas Hayas
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Nie martw się zaległościami – rozlicz swój pit w 2016 roku oraz spokojnie zajmij się tym, za czym naprawdę przepadasz

Przekładanie obowiązków na później dotyczy wielu Polaków, ale przed niektórymi sprawami nie uciekniemy. Okrążanie szerokim łukiem miejsc, w jakich należy rozliczyć swój pit jest niezwykle popularne do czasu, aż wybija ostatnia godzina, by to zrobić. Konsekwencje obojętności i niedostarczenia rozliczenia podatkowego są nieprzyjemne i zamiast na ich temat myśleć, lepiej skupić się na swoim obowiązku i w końcu mieć go z głowy. Każdy dobry obywatel wie, iż program do rozliczenia pit 2016 może pomóc w szybkim i skutecznym rozwiązaniu kłopotu. Zabierzmy się więc do pracy.
firma
Dziennikarz: HazteOir.org
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

W jaki sposób dobrze jest rozliczyć pit 36? Co warto na ten temat wiedzieć? Jakie sprawy są najbardziej istotne?

Przedsiębiorcy, którzy są objęci podatkiem od dochodu od osób fizycznych powinni rozliczyć się z urzędem skarbowym na zasadach ogólnych, dobrze, by było to wedle progresywnej skali podatkowej, lub za pomocą stawki liniowej.
program komputerowy
Dziennikarz: U.S. Army Corps of Engineers
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

PIT – coroczna męka dla przedsiębiorców

Podatek dochodowy od osób fizycznych. Wprawdzie każdy, kto kieruje działalnością gospodarczą,
potrzebuje co roku rozliczać się z urzędem skarbowym, to mało jest takich, którzy nie odczuwająjakiegoś zmieszania w trakcie pisania pit-u.
rozliczenie
Dziennikarz: U.S. Department of Agriculture
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

W jaki sposób najkorzystniej wypełnić deklarację PIT

Dla wielu ludzi wypełnianie PIT-u to straszna męczarnia. Nawet, jeśli co roku wypełniamy zeznania podatkowe, to często nie da się uniknąć trudności tego samego typu – błędów przy wypełnianiu. Nie bądźmy jednakowoż tak negatywnie nastawieni, przecież każdego roku to robimy, a w rzeczywistości nie zajmuje to tak dużo czasu. Ponadto, w Internecie jest wiele programów, które ułatwiają wypełnienie PIT-u. Wystarczy trochę poszukać i na pewno znajdziemy odpowiedź na nurtujące nas pytanie. W naszym poradniku przypomnimy o co chodzi w najbardziej powszechnych PIT-ach.
biuro
Dziennikarz: Christian Schnettelker
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Podstawowe dokumenty w niedużym przedsiębiorstwie

Każdy kto prowadzi jakąkolwiek działalność, nieważne czy usługową czy produkcyjną, musi nabywać oraz czasem sprzedawać rozmaite dobra. Mogą to być półprodukty, surowce lub inne przedmioty niezbędne do prowadzenia działalności. Oczywistym jest, iż od wszelkich tych działań należny jest właściwy podatek (przykładowo VAT ale także podatek dochodowy).
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.